Nørregade 58
9700 Brønderslev
98801777

søndag 23. februar

Drømmebyggerne - TEKSTET VERSION


16:00

Spioner på Missioner


19:00

    søndag 23. februar

    1t 21min

    Anbefalet over 7 år

    Drømmebyggerne - TEKSTET VERSION

    16:00
    Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    12-årige Minnas liv bliver vendt på hovedet, da den nye papsøster Jenny flytter ind. Jenny er en plage, og Minna vil have hende ud af sit liv!

    En nat møder Minna Drømmebyggerne og opdager, at hun kan ændre Jenny ved at ændre hendes drømme. Men at ændre drømme har store konsekvenser.

    Så Minna må redde Jenny i drømmeverden for at redde sin familie i den virkelige verden.
    Biografpremiere: Torsdag 6. februar
    Instruktion: Kim Hagen Jensen
    Skuespillere: Danske stemmer: Emilie Koppel, Caroline Vedel Larsen, Rasmus Botoft, Martin Buch, m.fl.
    Spilletid: 01:21
    Censur: Frarådes for børn under 7 år

    1t 42min

    Anbefalet over 7 år

    Spioner på Missioner

    19:00
    Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    Verdens mest tjekkede hemmelige agent, Lance Sterling og det akavede teknologi-geni, Walter, må mod alle odds arbejde sammen.

    Den ultimative mission, kræver en helt speciel forklædning: Lance forvandles til en modig, imponerende, majestætisk… due!

    Med masser af humor, skøre agent-gadgets, god musik og action er SPIONER PÅ MISSIONER vinterferiens store familiefilm.
    Biografpremiere: Torsdag 6. februar
    Instruktion: Nick Bruno, Troy Quane
    Skuespillere:
    Spilletid: 01:42
    Censur: Frarådes for børn under 7 år

    torsdag 12. marts

    En Iskold Krig


    K

      fredag 13. marts

      En Iskold Krig


      K

        lørdag 14. marts

        En Iskold Krig


        K

          onsdag 18. marts

          Bombshell - Opgørets time


          B

            torsdag 19. marts

            Bombshell - Opgørets time


            B

              fredag 20. marts

              Bombshell - Opgørets time


              B

                lørdag 21. marts

                Bo Evers - Solo


                K

                  søndag 22. marts

                  Fremad - Dk Tale


                  Bombshell - Opgørets time


                  B

                    mandag 23. marts

                    The Met 2020: Porgy and Bess


                    O

                      onsdag 25. marts

                      Krudttønden - TEKSTET VERSION


                        torsdag 26. marts

                        Krudttønden - TEKSTET VERSION


                          fredag 27. marts

                          Krudttønden - TEKSTET VERSION


                            søndag 29. marts

                            Fremad - Dk Tale


                            Krudttønden - TEKSTET VERSION


                              mandag 30. marts

                              Stand-up - Marts


                              K

                                onsdag 1. april

                                En helt almindelig familie - TEKSTET VERSION


                                  torsdag 2. april

                                  Bombshell - Opgørets time


                                  B

                                  En helt almindelig familie - TEKSTET VERSION


                                    fredag 3. april

                                    En helt almindelig familie - TEKSTET VERSION


                                      lørdag 4. april

                                      Di Taknæmlæ


                                      K

                                        søndag 5. april

                                        The Met 2020: Agrippina


                                        O

                                        Fremad - Dk Tale


                                        En helt almindelig familie - TEKSTET VERSION


                                          onsdag 8. april

                                          Mulan - 2D


                                            torsdag 9. april

                                            Mulan - 2D


                                              fredag 10. april

                                              Mulan - 2D


                                                søndag 12. april

                                                Mulan - 2D


                                                  mandag 13. april

                                                  Mulan - 2D


                                                    onsdag 15. april

                                                    Little Women


                                                    B

                                                      torsdag 16. april

                                                      Little Women


                                                      BB

                                                        fredag 17. april

                                                        Little Women


                                                        B

                                                          søndag 19. april

                                                          Trolls på verdensturne - Dk tale


                                                          Little Women


                                                          B

                                                            mandag 20. april

                                                            The Met 2020: Der Fliegende Hollander


                                                            O

                                                              onsdag 22. april

                                                              NO TIME TO DIE


                                                                torsdag 23. april

                                                                NO TIME TO DIE


                                                                  fredag 24. april

                                                                  NO TIME TO DIE


                                                                    lørdag 25. april

                                                                    Mikael K (Klondyke) Solo


                                                                    K

                                                                      søndag 26. april

                                                                      Trolls på verdensturne - Dk tale


                                                                      NO TIME TO DIE


                                                                        tirsdag 28. april

                                                                        Homage - Gæsteteater


                                                                        K

                                                                          onsdag 29. april

                                                                          NO TIME TO DIE


                                                                            torsdag 30. april

                                                                            NO TIME TO DIE


                                                                              fredag 1. maj

                                                                              NO TIME TO DIE


                                                                                søndag 3. maj

                                                                                Bølle på Eventyr - Dk Tale


                                                                                NO TIME TO DIE


                                                                                  onsdag 6. maj

                                                                                  Sangklubben


                                                                                    torsdag 7. maj

                                                                                    Sangklubben


                                                                                      fredag 8. maj

                                                                                      Sangklubben


                                                                                        søndag 10. maj

                                                                                        Bølle på Eventyr - Dk Tale


                                                                                        Sangklubben


                                                                                          mandag 11. maj

                                                                                          Stand-up - Maj


                                                                                          K

                                                                                            onsdag 13. maj

                                                                                            Undtagelsen - TEKSTET VERSION


                                                                                            B

                                                                                              torsdag 14. maj

                                                                                              Undtagelsen - TEKSTET VERSION


                                                                                              BB

                                                                                                fredag 15. maj

                                                                                                Undtagelsen - TEKSTET VERSION


                                                                                                B