Nørregade 58
9700 Brønderslev
98801777

søndag 19. januar

Frost 2 - 2D - Dk Tale


Star Wars IX: The Rise of Skywalker - 2D


    søndag 19. januar

    1t 43min

    Anbefalet over 7 år

    Frost 2 - 2D - Dk Tale

    16:00
    Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    Hvorfor blev Elsa født med magiske kræfter? Svaret drager hende og truer hendes kongerige.

    Sammen med Anna, Kristoffer, Olaf og Sven tager hun ud på en farlig, men bemærkelsesværdig rejse.

    I ”Frost” frygtede Elsa, at hendes kræfter var for farlige for verden. I ”Frost 2” må hun håbe, at de kan redde den.
    Biografpremiere: Onsdag 25. december
    Instruktion: Chris Buck, Jennifer Lee
    Skuespillere: Danske stemmer: Maria Lucia Heiberg Rosenberg, Kristine Yde Eriksen, Martin Brygmann, Kenneth M. Christensen, Tina Dickow, m.fl.
    Spilletid: 01:43
    Censur: Frarådes for børn under 7 år

    2t 22min

    Tilladt over 11 år

    Star Wars IX: The Rise of Skywalker - 2D

    19:00
    Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    OBS!!! Filmen indeholder flere sekvenser med blinkende lys, som KAN påvirke personer der leder af fotosensitiv epilepsi eller andre beslægtede lidelser.

    Star Wars IX: The Rise of Skywalker er den sidste del af den nye Star Wars-trilogi, som startede med Star Wars VII: The Force Awakens.

    J.J. Abrams vende tilbage og færdiggøre den trilogi, han startede med Star Wars VII: The Force Awakens.
    Biografpremiere: Onsdag 18. december
    Instruktion: J.J. Abrams
    Skuespillere: Daisy Ridley, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Adam Driver, John Boyega, m.fl.
    Spilletid: 02:22
    Censur: Tilladt for børn over 11 år

    mandag 20. januar

    Springbrætbandet - Musik fra 60erne og 70erne


    K

      onsdag 22. januar

      1917


        torsdag 23. januar

        1917


          fredag 24. januar

          1917


            søndag 26. januar

            The Met 2019: Akhnaten


            O

            F for får - Fårmageddon


            1917


              onsdag 29. januar

              De forbandede år - TEKSTET VERSION


              B

                torsdag 30. januar

                De forbandede år - TEKSTET VERSION


                B

                  fredag 31. januar

                  De forbandede år - TEKSTET VERSION


                  B

                    søndag 2. februar

                    F for får - Fårmageddon


                    De forbandede år - TEKSTET VERSION


                    B

                      mandag 3. februar

                      Stand-up - Februar


                      K

                        onsdag 5. februar

                        Lad mig falde


                          torsdag 6. februar

                          De forbandede år - TEKSTET VERSION


                          B

                          Lad mig falde


                            fredag 7. februar

                            Lad mig falde


                              søndag 9. februar

                              Lad mig falde


                                mandag 10. februar

                                The Met 2020: Wozzeck


                                O

                                  lørdag 21. marts

                                  Bo Evers - Solo


                                  K

                                    mandag 23. marts

                                    The Met 2020: Porgy and Bess


                                    O

                                      mandag 30. marts

                                      Stand-up - Marts


                                      K

                                        lørdag 4. april

                                        Di Taknæmlæ


                                        K

                                          søndag 5. april

                                          The Met 2020: Agrippina


                                          O